Recenzia kuchynského robota Philips HR 7776-90

Publikované: | Kategórie: Philips, Recenzie | Autor: | Žiadne komentáre
 

Na úplnom začiatku výrobkov predávaných pod značkou Philips, boli žiarovky vyrábané už v roku 1891. Od tej doby sa sortiment výrobkov značky Philips značne rozšíril a počas dlhých rokov prešiel niekoľkonásobnými inováciami. A dnes na začiatku 21. storočia sú výrobky značky Philips zákazníkmi vyhľadávané, a to predovšetkým pre svoju overenú trvanlivosť a istotu profesionálne odvedenej práce.

V kuchyni

Philips HR 7776/90 v kuchyni

 

Kuchynský robot Philips predávaný pod označením HR 7776 zaujme už na prvý pohľad svojim originálne futuristickým vzhľadom. Na základe môjho osobného úsudku sa domnievam, že na prvý pohľad osloví predovšetkým majiteľa dizajnovo jednoduchých, vzdušných a pritom veľmi moderných kuchýň. V jednoduchosti je krása. A ak býva jednoduchosť spojená s jednoduchou údržbou, ocení túto krásu väčšina z gazdiniek. Pravda, kto by sa tiež chcel po každom použití zaoberať čistením ťažko dostupných miest.

Ale už k robotu. Kuchynský robot Philips HR 7776/90 s príkonom 1000 W a je vyrobený kombináciou materiálov kovu a polypropylénu. Vďaka silnému motoru je možné prispôsobiť jeho rýchlosť požadovanému výsledku. Robot Philips HR 7776 sa predáva vrátane hlavnej nádoby, mixéra, lisu na citrusy, miešače, nože z nerezovej ocele, metličiek pre všetky typy šľahania a trenia, nastaviteľného rezného kotúča, obojstranné kotúče na strúhanie a protišmykové podložky. Súčasťou kuchynského robota Philips HR 7776 je integrovaný priestor pre uskladnenie sieťovej šnúry s vítanou dĺžkou 1,2 m, ktorá si už nejakú tú zásuvku vo väčšine kuchýň nájde.

Čo nájdete v balení

S robotom Philips HR 7776 som si domov priviezla krabicu s rozmermi výškou 41,5 cm, šírkou 53 cm, hĺbkou 64,5 cm a hmotnosťou 15,6 kg. Po vybalení sa mi robot predviedol v celej svojej kráse. V mojom prípade v´čiernej farbe s brúseným kovom. Po odstránení obalu sa hmotnosť robota ustálila na konečných 4,1 kg, ktoré považujem vzhľadom k funkčnosti za optimálnu váhu. Na základe svojich skúseností by som robot Philips HR 7776 odporučila do bežne náročných domácností. Predovšetkým tak, kde sa pečie a varí cez víkend a vo všedné dni sa pripravujú väčšinou len večere.

Odporúčame zakúpiť v tomto obchode

Na čo sa robot dá použiť

Kuchynský robot Philips HR 7776 používam vo svojej domácnosti veľmi často. Je súčasťou mojej linky a zároveň je tiež neprehliadnuteľnou ozdobou. Robot používam predovšetkým na výrobu celého radu ciest, krémov, k strúhaniu čohokoľvek, na mixovanie a nakoniec aj na prípravu mäsa a k lisovaniu citrusov. Vyzdvihnúť by som chcela predovšetkým plniacu trubicu s dostatočne širokým hrdlom, ktorá ľahko pojme väčšie kusy ovocia a zeleniny. Ďalej potom pevnú hlavnú nádobu s označením XL s objemom až 3,4 l pre suché potraviny, 2l na tekutiny, 1,7 kg pre tuhé cestá a 7 ks vaječných bielkov. Ďalšie u nás hojne používanou nádobou a zároveň odolnou proti rozbitiu je nádoba mixéra s kapacitou 1,5 l. Slúži predovšetkým pre mixovanie, drvenie a miešanie surovín s ohľadom na potreby a fantázii majiteľa (cukor, orechy, kukuričné ​​lupienky, ľad, ovocie, zelenina , nápoje a ďalšie).

Čo všetko robot zvládne

linecké cesto váha múky 3,4 l
tuhé kysnuté cesto váha múky 1,7 kg
bielky max. 7

V prípade boja s časom som si veľmi obľúbila nôž z nerezovej ocele. Tento nôž používam pre rýchlu úpravu mäsa a zeleniny tzv. úpravu kosením. Rodinu či návštevu rada prekvapujem originálne nastrúhanými potravinami, ktoré za pomoci nastaviteľného rezného kotúča premieňa v plátky s šírkou od 1 mm do 7 mm.

Záverečné zhodnotenie Philips HR 7776/90

Musím priznať, že spočiatku ma robot oslovil predovšetkým svojím jednoducho originálnym dizajnom. Pri následnom použití ma potešila rýchlosť motora, jednoduchá údržba s možnosťou umývania v umývačke a kvalita použitého materiálu. V prípade miešania tuhšie cesta som veľmi ocenila protišmykové podložky. Jediné čo by som vyzdvihla v zápornom zmysle je ďalšia potreba miesta pre uloženie príslušenstva k robotu, čo je ale problémom u väčšiny z kuchynských robotov. Kuchynský robot Philips HR 7776 je výrobcom ponúkaný aj vo farebnej kombinácii bielej s červenou a brúseným kovom.

Odporúčame zakúpiť v tomto obchode

Dodatok: V niektorých obchodoch sa ešte môžete stretnúť so staršou verziou Philips HR 7774/90, ktorý sa vzhľadovo líši len červenou farbou v okolí spínača a výbavou, je o niečo menší – robot nemá hnetač.

FotogalériaPridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna Vyžadované polia sú označené *