Príslušenstvo pre kuchynské roboty Kenwood Chef, Major a Cooking Chef – 1. časť

Publikované: | Kategórie: Kenwood, Recenzie | Autor: | 2 komentáře
 

Značka Kenwood patrí medzi tie značky, ktoré ponúkajú pre svoje roboty radu Chef a Major maximálne možné príslušenstva. Mnohé z nich sa bez problémov dajú použiť aj pre rad Cooking Chef. Konštrukčne sa jedná o rovnaké stroje, len je potrebné dať pozor na miesto pripojenia. Všetky rady obsahujú minimálne 3 výstupy, vyššie rady potom majú o jeden vstup viac. Obrázok ukazuje jednotlivé miesta.

Prípojné miesta 1-4 Kenwood Chef a Major

Prípojné miesta 1-4 Kenwood Chef a Major

Číslom 4 je označené miesto, ktoré nemajú všetky typy robotov a podľa toho je potrebné voliť príslušenstvo. V nasledujúcom texte si predstavíme jednotlivé diely príslušenstva a u každého zmienime aj miesto pripojenia. Keďže príslušenstvo je naozaj veľa, dnes sa zoznámime s prvou sedmičkou. Nasledujúce dni sa tu objavia ešte dva ďalšie diely.

Odporučenie: U niektorých súčiastok síce výrobca uvádza, že je možné ich umývať v umývačke. Z osobnej skúsenosti to však neodporúčam. Soľ je veľa agresívná a umytí v ruke nie je náročné. Pri umývaní rozhodne nestratíte drahocenný čas.

Nerezová misa

Je vyrábaná v niekoľkých kombináciách variant – dve veľkosti, s/bez uší, brúsený/leštený nerez. Väčšia veľkosť misy majú roboty radu Major. Chef má misu o veľkosti 4,6 l a Major potom o veľkosti 6,7 l. Uši majú misy radov Chef aj Major označené ako Titanium. Uši má samozrejme i rada Cooking Chef. Pre misy je u robotov určené miesto v časti pod prípojným bodom číslo 1. V prípade dokúpenia ďalšej misy, je vhodné si zaobstarať misu s ušami. Základné modely oboch radov uši nemajú a občas by sa hodila.

Doporučujeme koupit v tomto obchodě

Nerezová mísa

Nerezová misa


K-metla, balónová metla, hnetací hák

Ide o základné príslušenstvo všetkých robotov, vyrába sa v dvoch variáciách. Buď v brúsenom alebo leštenom nerezu. Veľkosti sú steny, možno ich teda bez problémov zameniť. Keďže roboty Kenwood všetkých troch spomínaných rad sa vyznačujú planetárnym systémom miešania, všetky metly a háky majú nastaviteľnú výšku pomocou aretačného šróbu. Ak dokupujete metly alebo hák, vždy pred prvým miešaním, šľahaním, hnetením skontrolujte správnu výšku. Postup nastavenia je popísaný v manuáli.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Metly

Metly


Kryt proti rozstreku

Je dodávaný v niekoľkých variáciách. Existuje zvlášť kryt pre radu Chef / Major model Classik a Premier, a zvlášť pre model Titanium. Pozor teda pri výbere. Kryt je u týchto robotov trošku slabším miestom, pretože drží len na výklopnom ramene pomocou dvoch drobných priehlbín a krytu. Je len otázkou času, kedy kryt nebude na výklopnom ramene držať.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Kryt proti rozstřiku

Kryt proti rozstreku


Bubienkovej strúhadlo AT643

Je ideálne pre neprerušované strúhanie a plátkovanie zeleniny, ovocia, orechov, syrov. Strúhadlo je dodávané spolu s 5 bubienky a menším násypným podnosom. Pripája sa k prípojnému miestu číslo 2. Po oddělání čelné krytky s logom sa strúhadlo nasunie a zaaretuje. Následne sa zasunie vybraný bubienok. Samotné strúhadlo je bytelné. Bohužiaľ spojenie s robotom už také nie je a v prípade, že je potreba vyvinúť väčšiu silu na strúhanej suroviny (strúhanie zemiakov na placky), je dobré zospodu strúhadlo pridržiavať.
Bubienky sú z odolného nerezu, ostré. Ani pri častejšom používaní sa netupí.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Bubínková struhadla

Bubienková strúhadlá


Flexi metla AT501 nebo AT502

Pre krémy a ľahké cesto je vhodné dokúpiť flexi metlu. Jedná sa o kovovú metlu, na ktorú je nasadená guma, ktorá sa dá ľahko zložiť. Flexi metla sa predáva v dvoch veľkostiach – zvlášť pre rad Chef (AT501) a rad Major (AT502).

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Flexi metla

Flexi metla


Food processor AT647 a AT640

Jedná sa klasický strúhač, s ktorým sa môžete najčastejšie stretnúť u konkurenčných robotov. Vyrába sa v dvoch prevedeniach – menším plastovom a väčším z nerozbitného materiálu Tritan TM, ktorý sa údajne dá použiť aj do umývačky. Strúhanie zaisťuje 6 dodávaných diskov pre jemné, hrubé strúhanie, jemné a hrubé plátky, nudličy julienne a parmezán. Processor sa vďaka nožom dá využiť na sekanie mäsa, rýb, strúhanky, orechov, či spracovanie malých objemov cesta. Food processor je určený pre roboty, ktoré majú výstup strednej rýchlosti (modely Titanium a Cooking Chef). Prípojný bod číslo 4

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Food Processor

Food Processor


Krájač a strúhač AT340

Toto nové príslušenstvo čiastočne nahradí Food processor. Je špeciálne prispôsobené na strúhanie a krájanie veľkého množstva zeleniny a ovocia. Je ideálne na zeleninové šaláty, strúhanie zemiakov na hranolky alebo zemiakové placky, či strúhanie syra. Je dodávaný so 6 kotúčmi. Oproti food processoru nemá sekací nôž a je určený na všetky rady, lebo sa pripája na prípojné miesto číslo 3.

Odporúčame kúpiť v tomto obchode

Kráječ a strouhač

Krájač a strúhač AT340Pokračovanie nabudúce …


Komentáre pre “Príslušenstvo pre kuchynské roboty Kenwood Chef, Major a Cooking Chef – 1. časť


Pridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna Vyžadované polia sú označené *