Kuchynský robot KMX 61 – recenzia

Publikované: | Kategórie: Kenwood, Recenzie | Autor: | Žiadne komentáre
 

Kuchynský robot značky Kenwood ponúkaný pod označením KMX61 radu kMix zaujme potencionálneho zákazníka na prvý pohľad, a to predovšetkým krásnou a do diaľky žiariacou načerveno lakovanou hlavou. Avšak samotná, či už vkusne vyzerajúca, hlava kuchynský robot netvorí. Prednosťou sú jeho funkcie, ako je hnetanie, krájanie, strúhanie, šľahanie a mletie, to ako mäsa, tak i zeleniny.

Kuchynský robot Kenwood KMX61 som si vyhliadla v jednom internetovom obchode. Po dlhšom skúmaní jeho kladov a záporov som sa rozhodla, že si ho objednám. Na druhej strane je pravdou, že moja voľba bola už vopred daná. Dalo by sa povedať, že išlo o lásku na prvý pohľad. Jediné čo ma zdržalo od nákupu, bola moja vrodená váhavosť.

Čo nájdete v balení

Netrvalo dlho a domov mi dorazil balík s viac ako 8-kilovou záťažou. Už rozmery samotnej krabice (dĺžka 22,3 cm, šírka 36,1 cm a výška 34,9 cm) napovedali, že sa mi splní sen a robot nájde svoje stále miesto aj na mojej priestorovo obmedzenej kuchynskej linke. Pri rozbaľovaní krabice sa stretla celá rodina a spoločne sme sa preberali jednotlivými komponentmi robota. To bolo radosti! Pomaly ako keby sme si kúpili nové auto! Rodina bola nadšená nielen samotným robotom, ale ako myslím, tiež vidinou zaujímavých gurmánskych zážitkov.

Použitie

Kuchynský robot Kenwood KMX 61 je vyrobený z kombinácie materiálov kovu a plastu. Vo výbave má mechanické – gombíkové ovládanie. Okrem plynulej regulácie rýchlosti je tiež vybavený planetárnym systémom miešania. V tomto prípade sa metla robota otáča okolo svojej osi a tiež okolo obvode misy. Výsledkom sú kvalitne premiešané suroviny.

Odporúčame zakúpiť v tomto obchode

Súčasťou robota je príslušenstvo, ktoré sa skladá z hlavnej misy vyrobené z lešteného kovu s praktickými držadlami a objem 5 l. V balení ďalej nájdete 3 mohutné miešacie metly. Jednotlivo – hák na tuhé cestá, ďalej tzv. „K“ metlu na ľahká cesta a balónovú metlu na šľahanie krémov. Mala som možnosť porovnať metly od kMix a chef tej istej značky. Metly sú tvarovo rovnaké, ale u kMix sú ďaleko mohutnejšie a vzbudzujú väčšiu dôveru.

Ďalším užitočným pomocníkom je mlynček na mäso predávaný pod označením AX950. Má 3 vymeniteľné kotúče na mletie mäsa s polomerom 3 cm s rozmermi dierok 3 mm, 4,5 mm a 8 mm, ktoré je možné použiť aj na zeleninu. Súčasťou mlynčeka na mäso sú aj nadstavce na plnenie domácich klobás, párkov a zabíjačkových jaterníc. V prípade, že nemáte dôveru v údeninu predávanou na našich pultoch, získate s mlynčekom na mäso tiež možnosť vyrobiť si údeniny vlastné.

Kuchynský robot Kenwood KMX61 tiež disponuje praktickými strúhadlami. V tomto prípade sa jedná o bubienkové strúhadlo AX643, ktorého súčasťou je 5 rôznych bubienkových nástavcov od jemného k najhrubšiemu.

Čo všetko robot zvládne

tuhé cestá 1,3 kg
vaječný bielok 12 ks max.
hotový koláč 2,7 kg
múka na výrobu pečiva 0,68 kg

Záverečné zhodnotenie KMX 61

Ako už som uviedla vyššie o voľbe kuchynského robotu Kenwood KMX 61 som bola rozhodnutá dlhšie. Podstatne dlhšiu chvíľu mi trvalo samotné zakúpenie. Dnes na základe niekoľkých mesačných skúseností by som svoje rozhodnutie nemenila. Manekýn ako sme si nášho dobrovoľného sluhu pomenovali, nás denne presviedča o svojich dizajnových a hlavne funkčných kvalitách. Najviac sme ocenili hák na tuhé cestá, mieša úplne bezkonkurenčne. Ďalej potom balónovú metlu, s ktorou sa zemiaková kaša premení behom chvíle v gastronomickú rozprávku. A o krémoch nehovoriac. Na Vianoce som osobne najviac ocenila K-metlu. Dôkladne prepracuje cesto, čo mi veľmi uľahčilo prácu pri konečnej výrobe vianočného pečiva. Moc pekne sa s cestom pracovalo.

Problémy sa prejavili až počas strúhania. Napríklad pri strúhaní jabĺk či zemiakov zostáva materiál v strúhadle. Na druhej strane nemá doma vyrobená strúhanka chybu. Za ďalšiu chybičku považujem plastový kryt proti striekaniu, ktorý sa mi zdá slabý a mám obavu o jeho životnosť.

Takže jediné čo by som robotu naozaj vytkla je jeho výkon. Dostupných 500 wattov sa podpisuje na rýchlosti a nepríjemnom otrase, ktorý kazí dojem z celého robota.

Plusy Mínusy
+ nádherný dizajn – pri strúhaní zostáva materiál vo strúhadle
+ jednoduchá údržba – trošku hlučnejšie
+ veľká kovová misa s úchyty – chýba mixér
+ veľká kovová misa s úchytmi – plastový kryt proti striekaniu
+jednoduché zostavenie príslušenstva
+ planetárne šľahanie

Výrobca kuchynského robota Kenwood KMX 61 ponúka zákazníkom možnosť dokúpiť si nadstavce na výrobu obľúbených talianskych cestovín (Rigatoni, Tagliatelle a ďalších).

Odporúčame zakúpiť v tomto obchode

Ak by sa niekomu nepáčila práve červená farba, môžete si vybrať z celej palety farieb. Prehľad celej rady kMix nájdete v našom súhrnnom prehľade.

Video

FotogaleriePridaj komentár

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna Vyžadované polia sú označené *